Inteligentní opravy motorů

Technický kontext

Poškození motoru často vede k následným poškozením jiných komponentů motoru. V následujícím textu jsou uvedeny možné důvody poškození a příslušné technické souvislosti. Naše přizpůsobená Sada rozvodového řetězu INA (559 0146 10) obsahuje všechny potřebné komponenty nezbytné pro profesionální opravu rozvodového řetězu.
​​​​​​​
00086044 Bild-3.jpg 00086044 Bild.jpg 00086044 Bild-0.jpg


​​​​​​​

​​​​​​​Opotřebení může způsobit prodloužení rozvodového řetězu, což může vést k přeskočení řetězu nebo, v nejhorším případě, k jeho roztržení. Kromě poškození celého pohonu rozvodů to obvykle také způsobuje poškození ventilových rozvodů.
​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​Jelikož po přetržení řetězu není vačková hřídel poháněna klikovou hřídelí [A], zůstanou ventily částečně otevřené. Písty tlačí ventily proti vahadlům [B]. Písty mohou narazit do ventilů, i když řetěz „jen“ přeskočí.
​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​


​​​​​​​Protože se vahadla nemohou uhnout ze své dráhy, dojde k jejich deformaci. Díky vysokému zatížení se také poškodí hydraulické komponenty (poškození nejsou zvenku patrná). Vačková hřídel obvykle není poškozena. Zcela nezbytné je důkladné překontrolování případných dalších následných poškození, zejména poškození ventilů.
​​​​​​​
​​​​​​​