Sekce katalogu: Sekvenční převodovka

00086023 LuK-Sequentielles-Getriebe1.jpg
00086023 Unbenannt CZ.jpg
Možná jste v katalogu narazili na podobnou sekci a přemýšleli jste: Co je vlastně sekvenční převodovka? Jak ji poznám?
Mnoho motocyklistů bude obeznámeno s tímto typem převodovky, kde se rychlostní stupně obvykle řadí pouze „postupně“, tedy "v pořadí“.
Ve světě automobilů také označujeme automatické převodovky jako „sekvenční“, i když není nutné nutně měnit převodové stupně „sekvenčně“. Hlavní rozdíl oproti konvenční manuální převodovce je v její činnosti. U sekvenční převodovky, známé také hovorově jako poloautomatická převodovka, není potřeba spojkový pedál. Místo toho se proces ovládání spojky a řazení realizuje pomocí akčních členů (např. elektrohydraulických). Přidružené senzory kontrolují plausibilitu a v případě potřeby zajistí výběr převodového stupně podle jízdní situace. Sledují také opotřebení. Aby se splnily tyto požadavky, jsou často vozidla se „sekvenčním řazením“ na rozdíl od klasických manuálních převodovek vybavena jinými komponenty spojky místo konvenční spojky (např. koncentrické ovládané spojkové válce se senzorem polohy nebo samonastavovací spojky). 
Na takový díl umisťujeme v katalogu odpovídající poznámku, abychom ho jasně označili. Pokud potřebujete pomoc s interpretací katalogových dat, neváhejte kontaktovat naše specialisty na adrese info@repxpert.cz ​​​​​​​