Jak provádět správnou montáž s montážní sadou 400 0537 10 pro tlumicí moduly

DS34435 Kupplungsmodul-1634x919px.jpg
DS34435 Werkzeug-thema-1634x919px.jpg
U modelů Audi A4, A5, A6, Q5 s 6stupňovou manuální převodovkou, 7stupňovou převodovkou DSG a s pohonem CVT nejsou tlumiče torzních kmitů a dvouhmotový setrvačník (DMF) přímo spojeny s klikovou hřídeli. Přírubový přítlačný kotouč přenáší výkon motoru na dvouhmotový setrvačník (DMF).

Proč je to všechno potřeba? U těchto převodovek je diferenciál umístěn před spojkou. V místě, kde se obvykle nachází dvouhmotový setrvačník prochází přírubový hnací hřídel přes zvon skříně. Přítlačný kotouč vytváří potřebný prostor a zajišťuje, že tyto systémy mohou také využívat osvědčenou technologii tlumiče.

Při opravách takových modulů má zásadní význam spojení mezi přítlačným kotoučem a spojkovou lamelou. Je to srovnatelná s hlínou na hrnčířském kruhu. Pokud není přesně vystředěna, je téměř nemožné vytvořit cokoli uměleckého. V pohonu vede přesazená poloha ke ztrátě komfortu v důsledku způsobuje hučení, dunění a vibrace.
Aby tomu bylo zabráněno, nabízí společnost Schaeffler sadu montážních přípravků, které umožňují montáž bez vyosení.

Přípravek pro radiální podporu (1) je důležitý pro hladký chod pohonu. Spojuje indexový otvor v přítlačném kotouči se servisním otvorem převodovky. Na první pohled není rozdíl mezi indexovým otvorem a ostatními montážními otvory. Při bližší prohlídce však můžete vidět, že má oválný tvar. Slouží k přesnému srovnání závitových otvorů v hnacím kotouči s otvorem prvního šroubu přítlačného talíře – toto je jediný způsob, jak docílit plného potenciálu komfortu u těchto modulů.

Rukojeť (2) umožňuje snadno a bez zranění moduly vytáhnout nebo zasunout do převodovky.
Axiální podpěrný přípravek (3) zabraňuje pohybu modulu při připojování převodovky ke vstupní hřídeli.

Každý modul je dodáván s montážními pokyny, které usnadňují používání přípravků.
​​​​​​​
Pokyny k montáži specifické pro vozidlo najdete v REPXPERTu stejně jako další informace o dílech v našem sortimentu naleznete na www.repxpert.cz.
Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře.