Tlumení vibrací dnes i v budoucnu

<p>Řemenice klikové hřídele s oddělenými setrvačnými hmotami INA</p>

Řemenice klikové hřídele s oddělenými setrvačnými hmotami INA

Řemenice klikové hřídele s tlumičem vibrací (CVD) INA

Řemenice klikové hřídele s tlumičem vibrací (CVD) INA

1634x919pcx_INA_CVD_OAP_Picture_CZ.jpg

Přechod na e-mobilitu na trhu s náhradními díly se stále zrychluje. Schaeffler Automotive Aftermarket už dnes vyvíjí řadu novinek, jejichž čas brzy přijde

Celé hnací ústrojí je v procesu neustálého vývoje. Klasickou kombinaci spalovacího motoru a převodovky stále více doplňují hybridní a elektrické komponenty. Motory jsou stále menší a kompaktnější, zároveň ale musejí plnit více úkolů. Proto je také pohon přídavných agregátů vystaven daleko vyššímu zatížení než dříve, což zvyšuje jeho opotřebení. Tlak na inovativní opravná řešení, která budou zároveň šetrná k přírodním zdrojům, proto roste. Je potřeba, aby účinně snížily vibrace klikové hřídele a pohonu přídavných agregátů. Řemenice klikové hřídele s tlumičem vibrací INA (CVD) a řemenice klikové hřídele s oddělenými setrvačnými hmotami INA zajišťují hladký chod pohonu přídavných agregátů u mild-hybridů i u vozidel s klasickým spalovacím motorem.

V porovnání s běžnými pohony přídavných agregátů je u mild-hybridních vozidel tento pohon vystaven daleko vyššímu zatížení. U vozidel se 48voltovým hybridním pohonem je klasický alternátor nahrazen jednotkou řemenového alternátor-startéru (BAS). BAS podporuje spalovací motor při rozjezdu i zrychlování („boosting“) a umožňuje „plachtění“ vozidla, což může v silničním provozu ušetřit až sedm procent emisí CO2.

Vzhledem k tomu, že v hybridních vozidlech s jednotkou řemenového alternátor-startéru nelze použít alternátorovou volnoběžku, zajišťuje CVD účinné tlumení vibrací v pohonu přídavných agregátů. Řemenice klikové hřídele s oddělenými setrvačnými hmotami je dalším vývojem CVD. Díky odděleným a vzájemně odpruženým setrvačným hmotám účinně tlumí torzní kmitání klikové hřídele. Tímto způsobem je snížen hluk motoru a přenos vibrací je téměř úplně potlačen.
​​​​​​​
Nezávislé autoservisy si mohou zakoupit řemenici klikové hřídele s tlumičem vibrací (CVD) a řemenici klikové hřídele s oddělenými setrvačnými hmotami jako perfektní opravárenské řešení včetně vhodných dílů příslušenství nebo jako součást kompletní sady INA FEAD KIT.