LuK RepSet 2CT od společnosti Schaeffler jsou teď k dispozici také pro vozidla značek Ford, Hyundai, Kia a Renault

27.10.17 / LuK

Sortiment společnosti Schaeffler pro automobilový trh s náhradními díly se trvale rozrůstá. Nově mohou mechanici využívat i sady LuK RepSet 2CT a speciální přípravky pro opravy suchých dvojitých spojek pro modely Hyundai, Kia, Ford i Renault.

Servisy mohou nově objednávat LuK RepSet 2CT pro vozidla se šestistupňovou převodovkou a s dvojitou spojkou značek Ford (DPS6, 1.0l), Hyundai, Kia (D6GF1) a Renault (DC4 pro zážehové motory). I tentokrát jde o kompletní servisní řešení pro suché dvojité spojky v jediném balení. „Od zavedení na trh u příležitosti veletrhu Automechanika 2012 jsme jediným dodavatelem těchto řešení pro opravy dvojitých spojek,“ zdůraznil Rouven Daniel, vedoucí divize Transmission společnosti Schaeffler Automotive Aftermarket. „Se třemi novými řešeními v současnosti pokrýváme více než 80 % světového trhu. Očekáváme zvýšení počtu aut se suchou dvojitou spojkou ze současných 17 na 40 milionů v roce 2025. Připraveni jsme ale již dnes.“

Každá sada LuK RepSet 2CT obsahuje všechny konstrukční díly pro opravu příslušného systému dvojité spojky. Vedle vodicích pouzder, pojistných kroužků a upevňovacích šroubů patří do setu rovněž ovládací páky, vypínací páky a vypínací ložiska.

Opravy suchých dvojitých spojek ještě dále usnadní nový modul speciálních přípravků LuK pro vozidla značek Ford, Hyundai, Kia a Renault. Doplňkové sady pro tyto montáže lze jednoduše kombinovat se základní sadou přípravků.

V každé sadě LuK RepSet 2CT a v každém kufru se speciálními přípravky najde mechanik USB disk s podrobnými technickými a montážními instrukcemi v osmi jazycích včetně češtiny. Tyto a další informace o opravárenských řešeních pro suché dvojité spojky a pro celkovou produktovou nabídku Schaeffler pro automobilový trh s náhradními díly jsou dostupné také na on-line portálu www.repxpert.cz. Registrovaní uživatelé tu vedle katalogu TecDoc, který nabízí ještě více informací než samotní výrobci vozidel, najdou i všechny technické servisní informace, montážní videa a technické brožury, ale i nabídku technických školení včetně tréninku, na kterém si každý sám vyzkouší výměnu dvojité spojky. Přihlásit se můžete na www.repxpert.cz v sekci AKTUÁLNÍ ŠKOLENÍ.