Schaeffler doplňuje sady rozvodových řetězů INA o aditivum Liqui Moly pro delší životnost

6.6.18 / INA

Mechanici v sadách rozvodových řetězů INA nově najdou aditivum Liqui Moly. Díky společnému vývoji společností Schaeffler a Liqui Moly se teď opotřebení při záběhu po výměně rozvodového řetězu snižuje až o 20 procent. Aditivum zajistí optimální mazání a další ochranu součástek.

Nové aditivum je vyvinuto speciálně pro rozvodové řetězy. Ty totiž musí trvale a přesně pracovat navzdory velkému zatížení a vysokým otáčkám. Zvláště vysoké nároky na rozvodové řetězy kladou zejména auta, provozovaná na krátké vzdálenosti. Vysokou životnost nových rozvodových řetězů a hladký chod motoru zajistí kromě výměny kompletního systému řetězového pohonu a použití oleje předepsaného výrobcem vozidla i nové aditivum, které sníží opotřebení nových dílů.

„Mechanické opotřebení, které vede k prodloužení řetězu, je většinou způsobeno špatným mazáním a může vést až k poruše motoru,“ říká Dan Evers ze společnosti Schaeffler Automotive Aftermarket. „S Liqui Moly jsme společně vyvinuli aditivum, které poskytuje mimořádnou ochranu proti opotřebení.“ Aditivum na bázi maziva MoS2 stačí nanést přímo na řetěz při montáži. Ozubená kola vytvoří vysoce odolný mazací film na všech třecích a kluzných kovových plochách a lehký chod řetězu je zajištěn. To je důležité zvláště ve fázi zabíhání řětězu. Nové díly mají díky tomu při záběhu až o 20 procent menší opotřebení.

Sada INA obsahuje nejen rozvodový řetěz, řetězová kola, hydraulické a mechanické napínáky řetězu, napínací a kluzné lišty, ale také veškerá těsnění a montážní díly potřebné pro odbornou opravu. A nově také aditivum Liquid Moly. Díky kompletní výměně všech dílů v systému rozvodů se lze vyhnout poškození motoru a případným nákladným opravám.

Další informace o sadách rozvodových řetězů INA a celé nabídce produktů pro automobilový trh s náhradními díly naleznete na online portálu www.repxpert.cz. Pro registrované uživatele jsou zde vedle onlinového katalogu TecDoc k dispozici také veškeré technické informace, jako jsou montážní videa, technické brožury a rozsáhlá nabídka technických školení – například také pro správnou výměnu rozvodových řetězů.