Schaeffler uvádí na trh nové řešení pro opravy CVT převodovek

18.9.18 / LuK

Společnost Schaeffler je předním expertem na CVT převodovky. Vyrobila už přes 10 milionů patentovaných CVT řetězů. Teď můžou ze zkušeností expertů čerpat i autoservisy, společnost Schaeffler nově nabízí řetězy včetně vodicí lišty v sadě LuK RepSet CVT. Nový sortiment pro převodovky s plynule měnitelným převodem pod značkou LuK tak nyní doplňuje tlumiče i dvouhmotové setrvačníky.

V moderních převodovkách s plynule měnitelným převodem zajišťuje řetěz CVT (Continuously Variable Transmission) přenos výkonu z jednoho páru kuželových řemenic na druhý. Technologie řetězu CVT od firmy Schaeffler splňuje díky patentované konstrukci ta nejpřísnější kritéria z hlediska kapacity točivého momentu a účinnosti. Na základě modulární konstrukce pokrývá celý rozsah točivého momentu od malých vozů až po vyšší střední třídu. Toto inovativní řešení je vůbec poprvé k dispozici pro aftermarket včetně vodicí lišty. 

LuK RepSet CVT je vůbec první sadou na trhu pro opravy převodovek Multitronic koncernu Volkswagen. Tyto plně automatizované převodovky s plynule měnitelným převodem využívají například auta značek VW - Audi a Seat. Jejich hlavní výhoda spočívá plynule měnitelném přizpůsobení převodu. Nedojde totiž k přerušení hnací síly a motor tak běží neustále v optimálním provozním stavu. Firma Schaeffler své řešení postupně rozšiřuje i o sady k opravě aut dalších významných značek, kteří sází na technologii CVT – například Nissan a Subaru.

Schaeffler navíc technologii CVT rozvíjí i dál: Za koncept plug-in hybridu na bázi převodovky CVT získala společnost prestižní cenu za inovaci - Automotive INNOVATIONS Award. Podle odhadů bude již za pět let třetina všech automatických převodovek pro osobní motorová vozidla využívat plynule měnitelné převody. Mechanici se i proto budou s produkty Schaeffler potkávat stále častěji, počet výrobců, kteří důvěřují prověřeným řetězům CVT od firmy Schaeffler, stále roste.

„Ve srovnání s běžnými pásy s posuvnými články mohou tyto řetězy nejenom přenášet vyšší výkony, ale mají celkově vyšší účinnost“, zdůrazňuje Rouven Daniel, vedoucí oddělení systémů převodovek u Schaeffler Automotive Aftermarket. „Schaeffler má díky své značce LuK jedinečné postavení na trhu, pokud jde o výrobu výkonných řetězů CVT. Stejně silnou pozici si nyní získává i na trhu s náhradními díly.“

Více o produktech LuK najdete v sekci Sortiment produktů