Společnost Schaeffler rozšiřuje nabídku inteligentních vodních čerpadel INA pro trh náhradních dílů

27.11.18 / INA

Pod značkou INA společnosti Schaeffler můžou autoservisy nově objednávat spínatelná vodní čerpadla pro modely VW (motory 1.4 TSI a 1.6, 2.0 TDI) a pro modely Mercedes-Benz (motory 180-220 CDI). Tato nová vodní čerpadla pokrývají více než 4 miliony aut v celé Evropě.

Spínatelná vodní čerpadla INA umožňují přesnější ovládání průtoku chladicí kapaliny v celém chladicím okruhu. Na rozdíl od konvenčních mechanických čerpadel čerpá spínatelné vodní čerpadlo chladicí kapalinu pouze tehdy, když je to skutečně potřeba. Přitom se například zkracuje fáze zahřívání motoru, což šetří energii a palivo a dramaticky snižuje množství emisí.

Za tuto funkci zodpovídá elektrický akční člen, který přizpůsobuje čerpací výkon různým provozním podmínkám motoru. Řídicí jednotka motoru zasílá na základě aktuální teploty motoru akčnímu členu signály pro aktivaci nebo deaktivaci funkce uzavření. Uzavírací přepážka se potom přesune před oběžné kolo (u motorů VW 1.6/2.0 TDI, Mercedes Benz 180-220 CDI) nebo se odpojí řemenice vodního čerpadla (u motorů VW 1,4 TSI). Obě metody tedy ovládají průtok v chladicím systému. Bez těchto provozních funkcí má motor vyšší spotřebu paliva a více toxických emisí.

Schaeffler nabízí odolná vodní čerpadla pro miliony vozů

Nová spínatelná vodní čerpadla rozšiřují již velmi rozsáhlý program pro automobilový aftermarket. Pod svou značkou INA nabízí společnost Schaeffler mechanická, spínatelná a elektrická vodní čerpadla pro téměř každý typ vozidla v Evropě. Společnost Schaeffler je také celosvětovým exkluzivním výrobcem modulů inteligentního tepelného managementu pro přibližně 3 miliony vozidel koncernu Volkswagen. Všechny komponenty jsou extrémně robustní a jsou vyráběny z materiálů odolných vůči opotřebení, což napomáhá zabránit úbytkům chladicí kapaliny a zaručuje těsnost čerpadel i při vysokém tlaku a teplotě.

Autoservisy mohou rychle a snadno najít správný náhradní díl nebo opravárenské řešení pomocí online catalogue na portálu pro automechaniky www.repxpert.cz. Zde jsou dispozici také technické návody, montážní videa a řada užitečných tipů pro každodenní práci v autoservisu.