Produktový katalog TecDoc

powered by

DALŠÍ SLUŽBY

Registrujte se již dnes pro kompletní přístup ke všem našim službám: katalog TecDoc, montážní pokyny a videa, bonusový program a aktuální informace o našich produktech.

Registrujte se nyní!

Alternátorová volnoběžka INA

INA Overrunning Alternator Pulley

Zklidňuje řemenový pohon a chrání jednotlivé komponenty

Popis produktu:

Rotační pohyb klikové hřídele spalovacích motorů není rovnoměrný. Důvodem je princip čtyřdobého motoru, který brzdí a pak zrychluje klikovou hřídel - tím vznikají kmity. Tyto rotační nesrovnalosti se přenášejí také do pohonu pomocných agregátů a vedou u nich ke zvýšenému zatížení všech komponentů. Alternátorové volnoběžky se používají pro oddělení alternátoru od rotačních nepravidelností. Předávají sílu z klikové hřídele jen v jednom směru, a tak zklidňují řemenový pohon.

Pokud je alternátorová volnoběžka poškozena, začne hnací řemen kmitat, vzniká extrémní hluk a jsou ovlivněny všechny další komponenty. Alternátorová volnoběžka INA je v tomto případě ideální náhradou. Zajišťuje vysokou životnost a vysokou přesnost etablovaných technologií alternátorových volnoběžek typu OAP (overruning alternator pulley) a OAD (overunning alternator decoupler).

Náš tip: Máte-li vyměňovat volnoběžku, měli byste také vyměnit napínák řemenu, vodicí kladky a klínový žebrovaný řemen, aby opět vše perfektně spolupracovalo.
Výhody:
  • Zklidnění kmitů řemenu
  • Zlepšené chování z hlediska hlučnosti 
  • Snížené napínací síly a dráhy
  • Zvýšená životnost napínáku a řemenu
  • Nesporný lídr na trhu s více než 250 miliony vyrobenými volnoběžkami od uvedení na trh
Zpět na přehled
DALŠÍ SLUŽBY

Registrujte se již dnes pro kompletní přístup ke všem našim službám: katalog TecDoc, montážní pokyny a videa, bonusový program a aktuální informace o našich produktech.

Registrujte se nyní!
Podpora Schaeffler REPXPERT
Máte dotaz nebo potřebujete poradit?
Zavolejte nám
INFOLINKA:
Potřebujete poradit s nastavením portálu?
Potřebujete více informací o bonusových bodech?
Kontaktujte:
+420 267 298 606 (CZ)