Produktový katalog TecDoc

powered by

DALŠÍ SLUŽBY

Registrujte se již dnes pro kompletní přístup ke všem našim službám: katalog TecDoc, montážní pokyny a videa, bonusový program a aktuální informace o našich produktech.

Registrujte se nyní!

Dvojitá spojka LuK (osobní vozidla)

LuK Double Clutch

Převodovky s dvojitou spojkou poskytují dynamiku a efektivnost


Popis produktu:

Ve vývoji vozidel hraje stále významnější roli úspora paliva a snížení emisí CO2. Rozhodující přínos poskytují takzvané převodovky s dvojitou spojkou.

Zvláštní význam přitom má spojka: Základem je zde manuální převodovka. Ta je pomocí dvojité spojky ovládána přes dvě do sebe zapadající vstupní hřídele převodovky. Sudé převodové stupně jsou přiřazeny jedné spojce a liché převodové stupně jsou přiřazeny druhé spojce. Ovládání spojky a akčních členů je zjištěno automaticky nebo pomocí druhé větve řazení poloautomaticky – v každém případě bez pedálu spojky.

Při jízdě s jedním převodovým stupněm se další převodový stupeň připravuje, ale zatím je v klidu. Když se dosáhne ideální bodu pro řazení, otevře se příslušná spojka a další převodový stupeň se zařadí s bleskovou rychlostí. Výsledkem je jízda skoro bez přerušení hnací síly.

Řidiče ale přesvědčí také jízdní výkony, hodnoty zrychlení a údaje o spotřebě. V porovnání s klasickou manuální převodovkou je dvojitou spojkou dosažena úspora paliva až o 6 procent. V porovnání s automatickou převodovkou (měnič) mohou úspory paliva ležet v rozmezí od 15 do 20 procent.

V závislosti na požadavcích se používá mokrá (olejová lázeň) nebo suchá dvojitá spojka.

Výhody:
 
  • Tato spojka kombinuje komfort automatické převodovky se sportovními vlastnostmi manuální převodovky
  • Má podobné vlastnosti jako má automatická převodovka, ale s vynikajícím stupněm účinnosti
  • Řazení rychlostních stupňů bez přerušení hnací síly díky paralelnímu řazení převodovky
  • Úspora paliva
  • Snížení emisí CO2

 
Zpět na přehled
DALŠÍ SLUŽBY

Registrujte se již dnes pro kompletní přístup ke všem našim službám: katalog TecDoc, montážní pokyny a videa, bonusový program a aktuální informace o našich produktech.

Registrujte se nyní!
Podpora Schaeffler REPXPERT
Máte dotaz nebo potřebujete poradit?
Zavolejte nám
INFOLINKA:
Potřebujete poradit s nastavením portálu?
Potřebujete více informací o bonusových bodech?
Kontaktujte:
+420 267 298 606 (CZ)