Produktový katalog TecDoc

powered by

DALŠÍ SLUŽBY

Registrujte se již dnes pro kompletní přístup ke všem našim službám: katalog TecDoc, montážní pokyny a videa, bonusový program a aktuální informace o našich produktech.

Registrujte se nyní!

Napínáky řemenů INA

INA Tensioner Pulley

Spolehlivé napnutí řemenu - za všech podmínek

Popis produktu:

Kvalitativně hodnotné napínáky řemenů INA se používají jak v pohonu rozvodů, tak v pohonu pomocných agregátů.

Konstantní napnutí řemenu je nezbytné zejména v tvarově náročném pohonu rozvodů, aby se zabránilo přeskočení zubů řemenu, a tím závažnému poškození motoru. Spolehlivé napnutí klínového žebrovaného řemenu ale musí být zajištěno také v pohonu pomocných agregátů, aby se zamezilo rušivému hluku řemenu a byl zajištěn konstantní přenos síly.

V pohonu rozvodů se v současnosti používají převážně excentricky upevněné napínací kladky, které zaručují vysoký úhel natočení v malém zástavbovém prostoru. V pohonu pomocných agregátů se na rozdíl od toho používají v závislosti na požadavcích mechanické nebo hydraulické napínací kladky. Všem konstrukčním formám je společné to, že mají pružinové tlumicí systémy. Zatímco pružina zajišťuje konstantní napnutí řemenu, tlumicí systém zklidňuje pohyb řemenu a zabraňuje vzniku kmitů.

Ložiska a oběžné plochy napínáků řemenu INA samozřejmě využívají osvědčené komponenty, které se používají také u vodicích kladek INA! Mechanické a hydraulické napínáky INA zajišťují za všech okolních podmínek optimální napnutí řemenu.
 
Výhody:
 
  • Perfektně přizpůsobeny pro aplikaci
  • Trvalé dodržení téměř konstantního napnutí řemenu
  • Minimální ztráta maziva plus jeho zvýšená zásoba
  • Hladký a tichý po celou dobu životnosti
  • Odolnost vůči teplotním vlivům a vlivům okolního prostředí
Zpět na přehled
DALŠÍ SLUŽBY

Registrujte se již dnes pro kompletní přístup ke všem našim službám: katalog TecDoc, montážní pokyny a videa, bonusový program a aktuální informace o našich produktech.

Registrujte se nyní!
Podpora Schaeffler REPXPERT
Máte dotaz nebo potřebujete poradit?
Zavolejte nám
INFOLINKA:
Potřebujete poradit s nastavením portálu?
Potřebujete více informací o bonusových bodech?
Kontaktujte:
+420 267 298 606 (CZ)