Produktový katalog TecDoc

powered by

DALŠÍ SLUŽBY

Registrujte se již dnes pro kompletní přístup ke všem našim službám: katalog TecDoc, montážní pokyny a videa, bonusový program a aktuální informace o našich produktech.

Registrujte se nyní!

Dvouhmotový setrvačník s odstředivým kyvadlem LuK

LuK Dual Mass Flywheel with Centrifugal Pendulum-type Absorber

Malé funkční vylepšení – velké úspory paliva


Popis produktu:

Po úspěšném vývoji dvouhmotového setrvačníku sází LuK na další milník pro tlumení vibrací. Díky integraci odstředivého kyvadla, které je neutrální z hlediska zástavbového prostoru, byla zvýšena kapacita tlumení ve dvouhmotovém setrvačníku o další komponent adaptivní s otáčkami.

U dvouhmotového setrvačníku je setrvačník rozdělen na dvě hmoty, které jsou přes ložisko vůči sobě vzájemně otočné až o 120°. Obě hmoty jsou vzájemně spojené prostřednictvím účinného systému pružin-tlumičů. Použitím dalšího odstředivého kyvadla se výkon ještě zvýšil. Tak nyní mohou nové koncepce motorů využívat při zachování obvyklého komfortu celý potenciál snižování spotřeby paliva a emisí CO2.

Princip činnosti odstředivého kyvadla je jednoduchý: Kmitavě uložené kyvadlové hmoty kmitají proti směru torzních vibrací motoru. Při nízkých otáčkách je jejich výchylka mimořádně velká. Energie rotační nerovnoměrnosti je tak zcela absorbována kyvadlem, a tím se snižují vibrace v hnacím ústrojí.

Výhody:
 
  • Zabraňuje vibracím a hluku v hnacím ústrojí
  • Vysoká životnost
  • Umožňuje komfortní jízdu s velmi nízkými otáčkami motoru
  • Snížení emisí CO2 a spotřeby paliva
  • LuK vybavuje jako první dodavatel vozidla dvouhmotovým setrvačníkem s odstředivým kyvadlem a Schaeffler Automotive Aftermarket dodává tyto díly na trh s náhradními díly
Zpět na přehled
DALŠÍ SLUŽBY

Registrujte se již dnes pro kompletní přístup ke všem našim službám: katalog TecDoc, montážní pokyny a videa, bonusový program a aktuální informace o našich produktech.

Registrujte se nyní!
Podpora Schaeffler REPXPERT
Máte dotaz nebo potřebujete poradit?
Zavolejte nám
INFOLINKA:
Potřebujete poradit s nastavením portálu?
Potřebujete více informací o bonusových bodech?
Kontaktujte:
+420 267 298 606 (CZ)